Godziny otwarcia: wt-czw - od 15:00 do 17:00 | Po uprzednim ustaleniu telefonicznym możliwe ustalenie spotkania w innym terminie.

Blog

Jak napisać pozew o alimenty?

Pozew o alimenty to dokument, który może zostać złożony w sądzie przez osobę, która domaga się świadczenia alimentacyjnego od drugiej strony. Proces ubiegania się o alimenty może być skomplikowany, dlatego warto zrozumieć, jak napisać pozew o alimenty krok po kroku. W tym artykule opisujemy, jak przygotować taki pozew oraz jakie informacje powinien on zawierać.

Czytaj dalej

Jak wyliczyć wysokość alimentów?

Wysokość alimentów to temat, który budzi wiele emocji i pytań zarówno wśród osób zobowiązanych do ich płacenia, jak i tych, które mają je otrzymać. Wyliczenie kwoty alimentów nie jest jednak sprawą prostą, gdyż zależy od wielu czynników. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć kwestie związane z wyliczaniem wysokości alimentów oraz na co zwrócić uwagę podczas tego procesu.

Czytaj dalej

Jak przeprowadzić podział majątku?

Wiele aktywów podlega współwłasności. Niekiedy jednak dochodzi do sytuacji, w których niezbędne jest jej zniesienie, a tym samym i podział majątku. Dotyczy to w szczególności małżeńskiej wspólności majątkowej, rozwiązywanej na mocy rozwodu. Poniżej przeczytasz, na czym polega taki proces oraz jakie masz w tym zakresie możliwości.

Czytaj dalej

Jak uzyskać wgląd do akt sprawy karnej?

Skuteczna obrona byłaby niemożliwa bez dostępu do akt. Znajdują się w nim bowiem wszelkie dokumenty powiązane z daną sprawą, w tym między innymi zapisy tekstowe, dźwiękowe, fotografie i wiele innych. Stanowią zbiór informacji co do przebiegu danego postępowania, łącznie z podjętymi czynnościami i dotychczasowymi ustaleniami.

Czytaj dalej

Co to jest sprawa karna?

Jesteś podejrzanym, oskarżonym lub pokrzywdzonym? A może zostałeś wezwany na świadka? W takim razie z pewnością poszukujesz informacji na temat spraw karnych. Poniżej dowiesz się, czym w ogóle jest postępowanie karne, co może być jego przedmiotem, a przede wszystkim – z jakimi konsekwencjami może się wiązać.

Czytaj dalej

Jak skutecznie windykować należności?

Prowadząc działalność gospodarczą, trzeba wziąć pod uwagę różne potencjalne ryzyka, które mogą mieć negatywny wpływ zarówno na rozwój firmy, jak i generowane przez nią zyski. Jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorcy działający praktycznie w każdej branży, dotyczą nieregulowanych przez klientów płatności. W jaki sposób prowadzić windykację należności, aby odzyskać pieniądze? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj dalej