Godziny otwarcia: wt-czw - od 15:00 do 17:00 | Po uprzednim ustaleniu telefonicznym możliwe ustalenie spotkania w innym terminie.

Blog

Jak sporządzić pozew o zaprzeczenie ojcostwa?

Co do zasady dziecko urodzone w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia uznaje się za potomka męża matki. Siłą rzeczy nie zawsze jest to prawda – to tylko domniemanie ojcostwa, które może być obalone. Jedynym sposobem na obalenie takiego domniemania jest, zgodnie z artykułem 63 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, wniesienie powództwa o zaprzeczenie ojcostwa. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować taki pozew.

Czytaj dalej

W jakich sytuacjach można unieważnić małżeństwo?

Liczba rozwodów oraz separacji z roku na rok rośnie. Według danych statystycznych co trzecie małżeństwo w Polsce bierze rozwód. Polskie prawo dopuszcza unieważnienie małżeństwa z kilku powodów. Muszą ku temu być ściśle określone przesłanki. Sąd nie rozpatruje tego pod względem wspólnego pożycia, zdrady, czy winy którejkolwiek strony. W przypadku unieważnienia małżeństwa, nie ma to znaczenia. Analizując dokumentacje, sąd skupia się na podstawach prawnych, czy według prawa cywilnego zostało ono poprawnie zawarte.

Czytaj dalej

Kontakty z dzieckiem po rozwodzie. Rozstrzygnięcia sądu w przedmiocie władzy rodzicielskiej.

Rozwód rodziców to trudne chwile dla każdej ze stron - także dla ich dzieci. Wielu rodziców obawia się, że po rozwodzie może stracić kontakt z dzieckiem. Jest to bardzo częsta obawa, lecz warto tutaj podkreślić, że mimo rozwodu każdy z rodziców ma prawo, jak i obowiązek utrzymywania kontaktów z dzieckiem. Co warto wiedzieć o kontaktach z dzieckiem po rozwodzie? Czy rozwód oznacza również utratę kontaktów z dzieckiem? Sprawdź to w naszym artykule!

Czytaj dalej

Korzyści z uzyskania rozwodu z orzeczeniem o winie

Rozwód to zdarzenie, które kończy pewien etap naszego życia. Często może oznaczać nowe możliwości i początek zmian. Jednak zanim odetchniemy z ulgą, ważne jest doprowadzenie do końca rozprawy sądowej. Co zrobić gdy w naszych oczach to małżonek jest odpowiedzialny za rozpad związku? Warto wykazać ten stan rzeczy i uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie. Na czym on polega? I jakie daje korzyści? Temat ten poruszamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Główne różnice między rozwodem a separacją

Nawet małżeństwa, które przez lata były ze sobą szczęśliwe, mogą z czasem napotkać problemy, które spowodują rozluźnienie łączącej ich więzi. Pewne kwestie udaje się rozwiązać, jednak niektóre z nich okazują się zbyt poważne. Gdy sytuacja jest krytyczna, zastanawiamy się, co zrobić. Czy dobrym rozwiązaniem będzie rozwód? A może separacja? I w końcu, jaka jest różnica między tymi opcjami?

Czytaj dalej

Jak podzielić majątek po rozwodzie i uniknąć konfliktu? 

Zapadła nieodwołalna decyzja: wasze drogi się rozeszły, co ma potwierdzić rozwód. Aby jednak rozpocząć nowe, wolne od dawnych zmartwień życie, należy zadbać o kwestie finansowe i majątkowe. Jak dokonać podziału majątku, aby jego rezultat był satysfakcjonujący? I jak przeprowadzić podział majątku, gdy do głosu dochodzą silne emocje?

Czytaj dalej