Godziny otwarcia: wt-czw - od 15:00 do 17:00 | Po uprzednim ustaleniu telefonicznym możliwe ustalenie spotkania w innym terminie.

Obsługa przedsiębiorców i firm - Katowice, Racibórz

Duże doświadczenie, szeroka wiedza prawna oraz wysokie kompetencje naszej kancelarii pozwalają nam na świadczenie usług doradztwa prawnego podmiotom gospodarczym. Działamy zarówno na rzecz dużych przedsiębiorstw, jak i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Możemy zaproponować przedsiębiorcom stałą współpracę lub doraźne usługi doradcze.

Wciąż rosnąca liczba przepisów prawa i ustaw oraz dowolność w ich interpretacji często staje się dla właścicieli przedsiębiorstw tak dużym wyzwaniem, że decydują się oni na zasięgnięcie porady specjalistów. Dzięki naszej wiedzy teoretycznej i zdobytej przez lata praktyce jesteśmy zapewnić przedsiębiorcy pełną opiekę prawną firmy.

Doradztwo prawne

W ramach prowadzonej działalności zajmujemy się kompleksową obsługą prawną podmiotów gospodarczych. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów prawnych przedsiębiorstwa i udzielamy porad dotyczących prowadzenia działalności. Wśród naszych klientów znajdują się firmy, którym towarzyszymy od początku istnienia – w ramach podejmowanych przez nas działań mogą Państwo liczyć także na doradztwo w wyborze odpowiedniej formy prowadzenia działalności gospodarczej. Klientów wspieramy na każdym etapie, np. udzielając konsultacji, sporządzając opinie oraz sprawdzając status prawny kontrahenta. Możemy również włączyć się w proces transakcyjny. Nie pozostawiamy także klientów samych z formalnościami – przygotowujemy wzory umów i doradzamy w tworzeniu regulaminów. Podejmujemy się także windykacji należności.

Współpracujemy z firmami na bieżąco, natychmiast reagując na wszelkie zmiany prawa i przepisów. Naszymi klientami są zarówno małe, jak i duże podmioty gospodarcze.

Czynności podejmowane w ramach obsługi przedsiębiorstw

Klientom towarzyszymy na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Świadczymy zarówno usługi doraźne, jak i proponujemy kompleksową obsługę przedsiębiorstwa. Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcom niełatwo jest odnaleźć się wśród skomplikowanych przepisów prawnych, dlatego każdą z nowych norm staramy się w przystępny sposób wytłumaczyć klientowi. Dbamy również o terminowość prowadzonych czynności.

Nasza kancelaria w ramach obsługi prawnej przedsiębiorców proponuje m.in.:

  • pomoc w wyborze odpowiedniej formy prowadzenia działalności gospodarczej,
  • zakładanie spółek osobowych i kapitałowych – formułowanie projektów umów oraz aktów założycielskich, statutów spółki akcyjnej, regulaminów rady nadzorczej i zarządu, umów pomiędzy akcjonariuszami lub wspólnikami,
  • rejestrowanie oraz wprowadzanie zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym,
  • pomoc w przygotowywaniu i prowadzeniu walnych zgromadzeń akcjonariuszy i zgromadzeń wspólników oraz posiedzeń rad nadzorczych i zarządu,
  • przygotowywanie projektów uchwał,
  • doradzanie oraz reprezentowanie klientów przy zaskarżaniu uchwał organów spółek,
  • bieżące doradztwo prawne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej obejmujące m.in. konstruowanie i opiniowanie treści umów, sporządzanie opinii prawnych oraz prowadzenie negocjacji i mediacji,
  • doradztwo w zakresie rozwiązywania i likwidacji podmiotów gospodarczych.