Godziny otwarcia: wt-czw - od 15:00 do 17:00 | Po uprzednim ustaleniu telefonicznym możliwe ustalenie spotkania w innym terminie.

Obsługa przedsiębiorców i firm - Katowice, Racibórz

Duże doświadczenie, szeroka wiedza prawna oraz wysokie kompetencje naszej kancelarii pozwalają nam na świadczenie usług doradztwa prawnego podmiotom gospodarczym. Działamy na rzecz dużych przedsiębiorstw, jak również osób prowadzących jednoosobowa działalność gospodarczą. Możemy zaproponować przedsiębiorcom stałą współpracę lub doraźne usługi doradcze.

Wciąż rosnąca ilość przepisów prawa, ustaw oraz dowolność w ich interpretacji często staje się dla właścicieli przedsiębiorstw tak dużym problem, że sięgają po pomoc wyspecjalizowanych kancelarii prawnych. Jesteśmy w stanie kompetentnie doradzić i zapewnić przedsiębiorcy pełną opiekę prawną firmy.

Doradztwo prawne

Kancelaria prawna Tomasza Polaczy zajmuje się kompleksową obsługą prawną podmiotów gospodarczych. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów prawnych przedsiębiorstwa i udzielamy porad w prowadzeniu działalności. Doradzamy przy wyborze odpowiedniej formy prowadzenia działalności gospodarczej, wspieramy firmy konsultacjami, sporządzamy opinie oraz sprawdzamy status prawny kontrahenta. Możemy również włączyć się w proces transakcyjny. Przygotowujemy wzory umów i doradzamy w tworzeniu regulaminów.

Współpracujemy z firmami na bieżąco, natychmiast reagując na wszelkie zmiany prawa i przepisów. Jesteśmy kancelarią działającą skutecznie i rzetelnie. Zapraszamy do współpracy duże i małe podmioty gospodarcze.

Nasz obsługa podmiotów gospodarczych obejmuje:

  • pomoc w wyborze odpowiedniej formy prowadzenia działalności gospodarczej,
  • zakładanie spółek osobowych i kapitałowych – formułowanie projektów umów oraz aktów założycielskich, statutów spółki akcyjnej, regulaminów rady nadzorczej i zarządu, umów pomiędzy akcjonariuszami lub wspólnikami,
  • rejestrowanie oraz wprowadzanie zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym,
  • pomoc w przygotowywaniu i prowadzeniu walnych zgromadzeń akcjonariuszy i zgromadzeń wspólników oraz posiedzeń rad nadzorczych i zarządu,
  • przygotowywanie projektów uchwał, 
  • doradzanie oraz reprezentowanie Klientów przy zaskarżaniu uchwał organów spółek,
  • bieżące doradztwo prawne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej obejmujące m.in. konstruowanie i opiniowanie treści umów, sporządzanie opinii prawnych oraz prowadzenie negocjacji i mediacji,
  • doradztwo w zakresie rozwiązywania i likwidacji podmiotów gospodarczych.