Godziny otwarcia: wt-czw - od 15:00 do 17:00 | Po uprzednim ustaleniu telefonicznym możliwe ustalenie spotkania w innym terminie.

Adwokat rozwód – Racibórz

W ramach prawa rodzinnego zajmujemy się m.in. sprawami rozwodowymi. Zdajemy sobie sprawę z ogromu emocji, jakie towarzyszą stronom w tym trudnym czasie, dlatego staramy się pokazywać klientom racjonalne rozwiązania sytuacji. Cechują nas profesjonalizm i doświadczenie, a także obszerna i uporządkowana wiedza. Do każdej ze spraw podchodzimy rzetelnie, dopilnowując wskazanych terminów i przeprowadzając klientów przez niezbędne, ale zawiłe formalności.

Sprawom o rozwód mogą towarzyszyć również inne postępowania, w tym także sprawy o alimenty – w tym zakresie również mogą Państwo skorzystać z naszych usług. Współpracujemy z klientami z całego województwa śląskiego, najczęściej jednak z okolic Katowic i Raciborza.

Przygotowanie sprawy rozwodowej

Nasza kancelaria zajmuje się zarówno rozwodami z orzekaniem o winie, jak i bez niego. Pierwszym krokiem, który należy podjąć, by rozpocząć postępowanie, jest złożenie pozwu o rozwód. Adwokat zajmuje się przygotowywaniem tego typu dokumentów, które następnie trafiają do sądu. Po udzieleniu przez współmałżonka odpowiedzi na pozew wyznaczony zostaje termin rozprawy, w czasie której stwierdza się trwały i zupełny rozpad małżeństwa. Po zamknięciu rozprawy następuje orzeczenie sądu, który stwierdza rozwiązanie małżeństwa lub oddala powództwo. Prawnicy pracujący w naszej kancelarii przedstawią Państwu poszczególne etapy postępowania, przygotują odpowiednie elementy i będą reprezentowali Państwa na sali sądowej. Mogą się Państwo z nami skontaktować mailowo, telefonicznie lub osobiście w siedzibie kancelarii.