Godziny otwarcia: wt-czw - od 15:00 do 17:00 | Po uprzednim ustaleniu telefonicznym możliwe ustalenie spotkania w innym terminie.

Windykacja – Katowice, Racibórz

Nasza kancelaria reprezentuje klientów również w sprawach o windykację należności. Współpracujemy zarówno z klientami wezwanymi do zapłaty długu, jak i osobami fizycznymi oraz podmiotami gospodarczymi, których kontrahenci uchylają się od wypłacenia należności. Nasza działalność w obszarze windykacji obejmuje m.in.:

  • sporządzanie wezwań do zapłaty,
  • projektowanie ugód,
  • negocjacje przedsądowe,
  • sporządzanie pozwów,
  • reprezentację klientów w postępowaniu sądowym oraz egzekucyjnym przed komornikiem.

Korzystając z naszych usług, mogą mieć Państwo pewność bezpieczeństwa wszystkich powierzonych nam danych poufnych. Podstawą we współpracy z klientami są dla nas profesjonalizm oraz wzajemne zaufanie. W codziennej praktyce kierujemy się etyką zawodową adwokata. Współpracujemy z klientami na terenie całego Śląska, m.in. w okolicach Katowic i Raciborza. Z naszych usług w zakresie windykacji wierzytelności korzystają m.in. właściciele przedsiębiorstw i osoby zajmujące się nieruchomościami.

Windykacja miękka i twarda

Wyróżnia się dwa rodzaje windykacji: miękką oraz twardą. W ramach windykacji miękkiej podejmujemy polubowne działania, które mają na celu skłonienie dłużnika do zapłaty należności. Należą do nich m.in. wiadomości i telefony przypominające o konieczności uregulowania długu, oficjalne pisma opisujące negatywne skutki dalszej zwłoki, a także przedsądowe wezwania do zapłaty. Jeśli podjęte czynności nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, przystępujemy do złożenia pozwu o zapłatę i wszczęcia postępowania sądowego. Na każdym z etapów postępowania towarzyszymy klientowi, dopilnowując wskazanych terminów i dbając o właściwy przebieg sprawy.