Godziny otwarcia: wt-czw - od 15:00 do 17:00 | Po uprzednim ustaleniu telefonicznym możliwe ustalenie spotkania w innym terminie.

Jak skutecznie windykować należności?


Prowadząc działalność gospodarczą, trzeba wziąć pod uwagę różne potencjalne ryzyka, które mogą mieć negatywny wpływ zarówno na rozwój firmy, jak i generowane przez nią zyski. Jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorcy działający praktycznie w każdej branży, dotyczą nieregulowanych przez klientów płatności. W jaki sposób prowadzić windykację należności, aby odzyskać pieniądze? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Windykacja należności: samodzielnie czy z doświadczoną kancelarią?

Sprawami windykacyjnymi można zająć się samodzielnie, jednak każdy doświadczony przedsiębiorca wie, jak trudna jest współpraca z klientami, którzy świadomie i celowo dążą do uniknięcia spłaty swoich zobowiązań. Do najważniejszych czynności nakłaniających, jakie można wówczas wdrożyć, zaliczamy m.in. próby nakłonienia kontrahenta do spłaty (np. w ramach rozmów telefonicznych), wezwanie do zapłaty wysłane listem poleconym, umieszczenie dłużnika na giełdzie wierzytelności. Niestety skuteczność tego typu działań często bywa znikoma. Bez stosownej wiedzy, w tym z zakresu prawa, trudno prowadzić efektywne negocjacje z dłużnikami. O ile w przypadku jednej nieopłaconej faktury można pozwolić sobie na porażkę w windykacji, o tyle większa liczba nieuregulowanych należności może z czasem doprowadzić do poważnych strat finansowych.

Skuteczna windykacja? Tylko z profesjonalistami

Jeśli Twoim celem jest skuteczna windykacja, skorzystaj z profesjonalnej pomocy naszej kancelarii. Specjalizujemy się w obsłudze kompleksowej prawnej podmiotów gospodarczych, a także gwarantujemy fachowe wsparcie w odzyskiwaniu należności z zastosowaniem wszelkich środków mieszczących się w granicach prawa.

Wszelkie działania prowadzone są etapowo. Najpierw wdrażane są rozmaite czynności polubowne, polegające głównie na rozmowach i negocjacjach z dłużnikiem. Bardzo wiele spraw udaje się pozytywnie rozwiązać już na tym etapie. Jeśli jednak po zastosowaniu tych środków nie ma efektów, wdrażana jest tzw. windykacja twarda, co oznacza, że sprawa trafia do sądu.

 

Wróć